Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta “Intercultural learning: From history to future”. U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar (Bosna i Hercegovina), Srednje pomorske škole Kotor (Crna Gora), Ekonomske škole Užice (Srbija) i tim Centra za psihološku podršku “Sensus” Mostar.Osnovni cilj projekta je povećanje interkulturalnog učenja i kompetencija između mladih iz različitih zajednica kroz psihološke radionice i sportske aktivnosti koje olakšavaju praktično iskustvo s interkulturalnim dijalogom.U sklopu sportskih aktivnosti učenici su imali zadatak da preko rolla world aplikacije dnevno naprave minimalno 50 kilometara virtualnog bicikliranja kao tim ili 5 kilometara pojedinačno. Održane su i završne psihološke radionice za učesnike/sudionike. Čestitamo svim učenicima i profesorima na uspješno realiziranim aktivnostima. Projekt je podržan od strane RYCO-Regionalne Agencije za Mlade Balkana.

Zahvaljujemo #syncbih i #rolla.app timu i #sportskisavezgradamostara koji su nam omogućili korištenje rolla aplikacije za sportske aktivnosti

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM