Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu slike u korelaciji s drugim nastavnim predmetima. Učenici Likovne sekcije (Luka Marić, Karla Topić, Kristina Čuljak, Nika Šumanović, Ivona Duno, Nina Miletić i Nina Spužević) su najprije prikupili smeće u bližoj okolici škole, s naglaskom na odbačenu plastiku kao materijal za rad (ekologija). Potom smo napravili kružnu ploču od izdužene pravokutne ploče maksimalno iskoristivši površinu (geometrija). Nakon toga smo započeli lijepiti komadiće plastike po predlošku satelitske snimke ušća Bune u Neretvu (zemljopis) kako bi podsjetili na ljepotu prirode i upozorili na opasnost ako se ona ugrozi (ekologija). Na taj način nastat će apstraktni asamblaž (likovna umjetnost) koji će se moći vrtjeti na središnjoj osi (fizika).
Pogledajte nekoliko fotografija projekta “Gimnazija Mostar za Bunu”.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazija Mostar

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete vidjeti klikom na sljedeći link : Konkurs Natjecaj za upis I razred 2021-2022 godina...

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...