Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu slike u korelaciji s drugim nastavnim predmetima. Učenici Likovne sekcije (Luka Marić, Karla Topić, Kristina Čuljak, Nika Šumanović, Ivona Duno, Nina Miletić i Nina Spužević) su najprije prikupili smeće u bližoj okolici škole, s naglaskom na odbačenu plastiku kao materijal za rad (ekologija). Potom smo napravili kružnu ploču od izdužene pravokutne ploče maksimalno iskoristivši površinu (geometrija). Nakon toga smo započeli lijepiti komadiće plastike po predlošku satelitske snimke ušća Bune u Neretvu (zemljopis) kako bi podsjetili na ljepotu prirode i upozorili na opasnost ako se ona ugrozi (ekologija). Na taj način nastat će apstraktni asamblaž (likovna umjetnost) koji će se moći vrtjeti na središnjoj osi (fizika).
Pogledajte nekoliko fotografija projekta “Gimnazija Mostar za Bunu”.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...