Gimnazija Mostar na baletnom spektaklu Orašar

Dana 7. prosinca naši učenici su u pratnji predmetnih profesora otputovali u Split. Kao što smo i najavili, nazočili smo baletnom spektaklu pod imenom “Orašar”. Predstava je bila izvrsna, istinski smo uživali ali i štošta naučili. Kako smo krenuli dosta ranije, imali smo vremena uživati i u sunčanom Splitu. Terenska nastava se pokazala kao odličan način učenja i vjerujemo da ćete nam omogućiti još ovakvih prilika tijekom našeg školovanja. Orašar je odavno jedan od najljepših načina otkrivanja čari baleta. Čarobna glazba Čajkovskog usklađena je s pustolovinama djevojčice Clare koja ispod bora pronalazi nesvakidašnji poklon, drvenog orašara kojim se razbijaju orasi i s njime proživljava čudesne dogodovštine u izmaštanome svijetu. Njihovo putovanje u zemlju slatkiša donosi neke od najpoznatijih baletnih trenutaka, kao što su ples vile šljive i valcer cvijeća. Mnoge samostalne uloge i ansambl od 130 plesača ostavili su nas bez daha. Napokon smo razumjeli zašto se za ovaj balet traži karta više. Uistinu je riječ o pravom božićnom klasiku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...