Gimnazija Mostar na baletnom spektaklu Orašar

Dana 7. prosinca naši učenici su u pratnji predmetnih profesora otputovali u Split. Kao što smo i najavili, nazočili smo baletnom spektaklu pod imenom “Orašar”. Predstava je bila izvrsna, istinski smo uživali ali i štošta naučili. Kako smo krenuli dosta ranije, imali smo vremena uživati i u sunčanom Splitu. Terenska nastava se pokazala kao odličan način učenja i vjerujemo da ćete nam omogućiti još ovakvih prilika tijekom našeg školovanja. Orašar je odavno jedan od najljepših načina otkrivanja čari baleta. Čarobna glazba Čajkovskog usklađena je s pustolovinama djevojčice Clare koja ispod bora pronalazi nesvakidašnji poklon, drvenog orašara kojim se razbijaju orasi i s njime proživljava čudesne dogodovštine u izmaštanome svijetu. Njihovo putovanje u zemlju slatkiša donosi neke od najpoznatijih baletnih trenutaka, kao što su ples vile šljive i valcer cvijeća. Mnoge samostalne uloge i ansambl od 130 plesača ostavili su nas bez daha. Napokon smo razumjeli zašto se za ovaj balet traži karta više. Uistinu je riječ o pravom božićnom klasiku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...