Francuski veleposlanik u posjeti Gimnaziji Mostar

Dana 11.10.2018. u Mostaru je boravio veleposlanik Republike Francuske u Bosni i Hercegovini, nj.e. Guillaume Rousson. Prigodom posjete Gimnaziji Mostar upriličen je susret s učenicima prvih razreda naše škole i učenicima Druge gimnazije koji su za drugi strani jezik odabrali francuski jezik. Pored direktora obje škole te profesora francuskoga jezika, susretu su nazočili i predstavnici Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa HNŽ, predstavnici Pedagoškog zavoda te predstavnici Francuskoga instituta. U svome obraćanju nazočnima veleposlanik je zahvalio učenicima za rastući interes koji pokazuju za izučavanje francuskoga jezika te pozdravio napore nastavnika i rukovoditelja koji im u tome smislu pružaju pedagošku potporu. Nakon zvaničnog dijela za prisutne je upriličena zakuska, a potom je uslijedila projekcija francuskoga filma Barbara.Podsjetimo kako učenici koji izučavaju francuski kao drugi strani jezik, u Gimnaziji Mostar imaju mogućnost pohađati i dvojezičnu nastavu. Nastavni proces se odvija na francuskome jeziku, a na kraju školovanja polaznici dobivaju međunarodno priznatu diplomu DELF.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...