Festival pjesme Mostar

U cilju stvaranja muzike, pjevanja i ohrabrivanja harmoničnog odnosa između zajednica cijelog Mostara, ali i šire, organizira se projekt „Opera Blokovi“, koji u našu školu dolazi 25. oktobra 2016. godine,  s početkom u 10 sati u Španskoj sobi. U projektu učestvuje 12 osnovnih i srednjih škola iz Mostara, a prijaviti se mogu svi učenici koji vole pjevati, uzrasta od 5 do 14 godina, kao i  tinejdžeri koji pohađaju mostarske gimnazije. Prvi dio programa predstavljaju Opera Blokovi u trajanju od jednog sata, izvođeni od strane dva operna pjevača, naratora i pijaniste.Drugi dio predstavlja učenje 10 pjesama iz poznate opere „Romeo i Julija“, a treći dio izvođenje opere 3. aprila 2017. godine na spektakularnoj bini „Herceg Stjepana Kosače“. Svaki učesnik dobit će dvije besplatne karte.Svi zainteresirani učenici mogu se prijaviti pedagogu škole.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazija Mostar

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete vidjeti klikom na sljedeći link : Konkurs Natjecaj za upis I razred 2021-2022 godina...

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...