Festival pjesme Mostar

U cilju stvaranja muzike, pjevanja i ohrabrivanja harmoničnog odnosa između zajednica cijelog Mostara, ali i šire, organizira se projekt „Opera Blokovi“, koji u našu školu dolazi 25. oktobra 2016. godine,  s početkom u 10 sati u Španskoj sobi. U projektu učestvuje 12 osnovnih i srednjih škola iz Mostara, a prijaviti se mogu svi učenici koji vole pjevati, uzrasta od 5 do 14 godina, kao i  tinejdžeri koji pohađaju mostarske gimnazije. Prvi dio programa predstavljaju Opera Blokovi u trajanju od jednog sata, izvođeni od strane dva operna pjevača, naratora i pijaniste.Drugi dio predstavlja učenje 10 pjesama iz poznate opere „Romeo i Julija“, a treći dio izvođenje opere 3. aprila 2017. godine na spektakularnoj bini „Herceg Stjepana Kosače“. Svaki učesnik dobit će dvije besplatne karte.Svi zainteresirani učenici mogu se prijaviti pedagogu škole.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...