Festival frankofonog teatra

Dana 18. svibnja učenici III. b i dvojezičnog frankofonog odjela Gimnazije Mostar sudjelovali su na Festivalu frankofonog teatra koji je održan u Pozorištu lutaka u Mostaru. Učenici naše škole izveli su predstavu ”Stilske vježbe” Raymonda Queneaua. Šesto izdanje festivala okupilo je stotinjak sudionika iz Sarajeva, Trebinja, Podgorice, Herceg Novog i Mostara. Sve predstave su pripremili i režirali učenici i njihovi profesori i izvedene su na francuskom jeziku. Drugog dana festivala za sve sudionike upriličene su i kazališne radionice. Kao i svake godine, festival je organizirao Francuski institut u BiH. Uz sve pohvale organizatoru, upućujemo i čestitke našim učenicima: Klari, Dijani, Mattei, Lamiji, Emi-Luciji, Lori, Farah, Franji, Matiji i Ivoni, koji su uložili značajan trud te dostojno predstavili svoju školu i doprinijeli promoviranju učenja francuskoga jezika.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...