Festival frankofonog teatra

Dana 18. svibnja učenici III. b i dvojezičnog frankofonog odjela Gimnazije Mostar sudjelovali su na Festivalu frankofonog teatra koji je održan u Pozorištu lutaka u Mostaru. Učenici naše škole izveli su predstavu ”Stilske vježbe” Raymonda Queneaua. Šesto izdanje festivala okupilo je stotinjak sudionika iz Sarajeva, Trebinja, Podgorice, Herceg Novog i Mostara. Sve predstave su pripremili i režirali učenici i njihovi profesori i izvedene su na francuskom jeziku. Drugog dana festivala za sve sudionike upriličene su i kazališne radionice. Kao i svake godine, festival je organizirao Francuski institut u BiH. Uz sve pohvale organizatoru, upućujemo i čestitke našim učenicima: Klari, Dijani, Mattei, Lamiji, Emi-Luciji, Lori, Farah, Franji, Matiji i Ivoni, koji su uložili značajan trud te dostojno predstavili svoju školu i doprinijeli promoviranju učenja francuskoga jezika.

Comments are closed