Drugo mjesto na literarnom konkursu

28.februara održana je tradicionalna svečana akademija “Ja domovinu imam i u srcu je nosim” povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar i IC štamparije. U čast obilježavanja nadolazećeg državnog praznika raspisan je literarni konkurs na temu “Kome u srcu ne živi domovina, taj je svugdje prognanik”. Na raspisani konkurs odazvalo se 46 učenika iz srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Upriličen je prigodan program na kojem je nastupio hor dviju osnovnih škola, Bijelo Polje i Vrapčići te mladi glumci Mostarskog teatra mladih koji su izveli scensko-recitatorski performans govoreći mudre misli i stihove Selimovića, Sušića, Andrića, Krleže i drugih. Gostima se obratio i ministar obrazovanja, kulture, nauke i sporta gospodin Rašid Hadžović te gospodin Jovan Divjak, bivši general Armije Republike Bosne i Hercegovine i osnivač i izvršni direktor udruženja “Obrazovanje gradi BiH”. Sunčica Humačkić, učenica četvrtog razreda naše škole, osvojila je drugo mjesto na ovom literarnom konkursu te joj je danas uručena nagrada. Čestitke Sunčici i njenoj profesorici!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...