Drugo mjesto na literarnom konkursu

28.februara održana je tradicionalna svečana akademija “Ja domovinu imam i u srcu je nosim” povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar i IC štamparije. U čast obilježavanja nadolazećeg državnog praznika raspisan je literarni konkurs na temu “Kome u srcu ne živi domovina, taj je svugdje prognanik”. Na raspisani konkurs odazvalo se 46 učenika iz srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Upriličen je prigodan program na kojem je nastupio hor dviju osnovnih škola, Bijelo Polje i Vrapčići te mladi glumci Mostarskog teatra mladih koji su izveli scensko-recitatorski performans govoreći mudre misli i stihove Selimovića, Sušića, Andrića, Krleže i drugih. Gostima se obratio i ministar obrazovanja, kulture, nauke i sporta gospodin Rašid Hadžović te gospodin Jovan Divjak, bivši general Armije Republike Bosne i Hercegovine i osnivač i izvršni direktor udruženja “Obrazovanje gradi BiH”. Sunčica Humačkić, učenica četvrtog razreda naše škole, osvojila je drugo mjesto na ovom literarnom konkursu te joj je danas uručena nagrada. Čestitke Sunčici i njenoj profesorici!

Comments are closed