Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme

Pedagoški zavod Mostar i IC Štamparija su povodom Prvog marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, 27. februara upriličili svečanu akademiju pod nazivom “Ja domovinu imam i u srcu je nosim”. Na temu “Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme“ pristiglo je 37 literarnih radova, kojima su učenici s područja HNK-a izrazili svoja osjećanja prema domovini. Izražavanući svoje literarno umijeće, oni su u pisanu riječ nastojali pretvoriti svaki nepremostivi osjećaj koji gaje prema svojoj drugoj majci, svojoj jedinoj domovini. Stručni žiri u sastavu mr. Nusret Omerika, mr. Irma Marić, mr. Ibrahim Rahimić i Džemal Juklo za najbolji literarni rad odabrali su tekst Anide Babović, učenice naše škole. Druga nagrada pripala je Almi Đelmo iz Srednje mješovite škole Jablanica, dok je treće mjesto zauzela Adnana Hujdur iz Druge gimnazije Mostar. Naša učenica Anida, zaljubljenica u pisanu riječ, dijelom svoje novčane nagrade obogatila je školsku biblioteku, poklonivši joj dvije vrijedne knjige.

Sve čestike upućujemo našoj učenici, mladoj umjetnici koja osjećaj domoljublja spretno pretvara u riječi.

Nagrađeni rad možete pročitati na sljedećem linku Domovina – Anida

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Realizacija projekta "" Naši učenici i profesori vrijedno rade na proizvodnji sapuna za djecu, polaznike vrtića.

Interactive Workshop on British Culture

Dana 4.3.2021. godine učenici IV2 razreda su pratili radionicu pod nazivom: Interactive Workshop on British Culture ("What comes to your mind when you think...

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...