Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme

Pedagoški zavod Mostar i IC Štamparija su povodom Prvog marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, 27. februara upriličili svečanu akademiju pod nazivom “Ja domovinu imam i u srcu je nosim”. Na temu “Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme“ pristiglo je 37 literarnih radova, kojima su učenici s područja HNK-a izrazili svoja osjećanja prema domovini. Izražavanući svoje literarno umijeće, oni su u pisanu riječ nastojali pretvoriti svaki nepremostivi osjećaj koji gaje prema svojoj drugoj majci, svojoj jedinoj domovini. Stručni žiri u sastavu mr. Nusret Omerika, mr. Irma Marić, mr. Ibrahim Rahimić i Džemal Juklo za najbolji literarni rad odabrali su tekst Anide Babović, učenice naše škole. Druga nagrada pripala je Almi Đelmo iz Srednje mješovite škole Jablanica, dok je treće mjesto zauzela Adnana Hujdur iz Druge gimnazije Mostar. Naša učenica Anida, zaljubljenica u pisanu riječ, dijelom svoje novčane nagrade obogatila je školsku biblioteku, poklonivši joj dvije vrijedne knjige.

Sve čestike upućujemo našoj učenici, mladoj umjetnici koja osjećaj domoljublja spretno pretvara u riječi.

Nagrađeni rad možete pročitati na sljedećem linku Domovina – Anida

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...

Svjetski dan nepušenja

Svake godine 31.svibnja/maja obilježavamo , kojeg je potakla Svjetska zdravstvena organizacija 1987. godine. Pušenje duhana danas se smatra jednim od najznačajnijih čimbenika rizika za...

Dan Gimnazije Mostar

Danas je Dan Gimnazije Mostar. Stara damo, neka ti je sretan rođendan! Učenici Vijeća učenika Gimnazije Mostar pripremili su prigodnu čestitku kao poziv budućim gimnazijalcima! Dobro...

Dan škole

Učenici dramske sekcije su kratkim videouratkom obilježili Dan škole. Pogledajte kako se naša škola osjeća u ovo pandemijsko vrijeme. Tekstopisac: Luka Marić Gimnazija: Lana Gačić Snimatelj i...