DODJELA ZAHVALNICA I PRIZNANJA ZA OSTVARENE ZAPAŽENE REZULTATE NA VANŠKOLSKIM TAKMIČENJIMA I PREDSTAVLJANJE ŠKOLE NA ISTIMA

U drugom dijelu programa Svečanosti dodjele diploma i zahvalnica, na osnovu preporuka profesora i Komisije za praćenje rada i zalaganja u našoj školi, Gimnazija Mostar je dodijelila i zahvalnice učenicima koji su ove školske godine ostvarili zapažene rezultate na vanškolskim takmičenjima, u različitim oblastima, te na taj način bili ambasadori svoje škole.
– Zahvalnicu za izvanredan trud i izvrstan rezultat na Kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika (1. mjesto) učenici Korani Maksumić dodijelila je njena profesorica i razrednica prof. Branka Barać.
– Zahvalnicu za izvanredan trud i osvojeno 5. mjesto na matematičkom takmičenju „Klokan – matematičar bez granica“, u konkurenciji od 650 učenika, dobila je Majla Zaklan. Zahvalnicu je Majli, u ime Gimnazije Mostar, dodijelila profesorica Azra Hadžiomerović.
– Priznanje za predstavljanje škole i za izvanrednu titulu „Najbolja debatantica“
u jakoj konkurenciji učenika, ali i studenata Univerziteta „Džemal Bijedić“, dobila je Emina Zekić.
– Zahvalnicu za promociju škole i osvojeno 1. mjesto na konkursu „Dani frankofonije 2022.“, raspisanog na na kantonalnom nivou, prof. Indira Maksumić, u ime škole, dodijelila je Leili Russell i Esmi Habibija. One su osvojile prvu nagradu za razglednicu s tekstom na francuskom jeziku, na temu: ,,Arsene Lupin“.
– Zahvalnice za izvanredan trud i istraživački rad, te osvojena visokorangirana mjesta u sklopu konkursa Arhiva HNK-a, raspisanog na kantonalnom nivou, dodijelio je profesor Azer Tipura učenicama: Lejli Nezirović (2. mjesto) i Sarah Suljić i Amili Lizde (3. mjesto).
– Učenicima: Adni Ćušić, Lamiji Štukan, Melisi Šuta, Leini Tanović, Azri Kozo, Anesu Mušić, Emeli Rizvanović, Džanu Omeragiću, Anisi Gosto i Belmi Bašić, skupa s profesoricama Amelom Selimić i Sanjom Novaković, dodijeljena je zahvalnica za projekat: „Peri ruke i uzmi igračku bez muke!“ koji je na međunarodnom nivou dobio počasno priznanje „Honorable mention“– za poseban doprinos inovativnosti i razvoju učenja.
– Zahvalnice za ostvarene rezultate na literarnim konkursima i za predstavljanje škole na različitim manifestacijama, dodijelile su profesorice bosanskog jezika i književnosti, prof. Munevera Slato i prof. Naira Ćorajević učenicama: Selmi Memić, Sari Džiho, Emi Huseinbegović i Nejri Demirović.
Čestitamo učenicima i profesorima na ostvarenim rezultatima!
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...