Dodjela diploma u Dvojezičnom frankofonom odjeljenju

frankofonija0806Gđa Cécile Caillou-Robert, zamjenica direktora Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini i ataše za francuski jezik Ambasade Republike Francuske u našoj zemlji uručila je službene potvrde o završenom dvojezičnom programu učenicima  IV razreda  dana,  7.6.2017.godine u prostorijama Škole. Tokom kratke ceremonije uručenja, gđa Caillou-Robert je istakla da su učenice Sabra Čolić, Hatidža Fočić, Nera Okić, Azra Opijač i Fahra Peco u isto vrijeme stekle diplomu DELF B1 (diplomu Međunarodnog centra za pedagoške studije a koju izdaje Ministarstvo obrazovanja Francuske) i potvrdu o općem uspjehu iz četiri predmeta Dvojezične nastave.Uz čestitke za odlično predstavljanje Škole u ovom segmentu fakultativne nastave, ravnateljica prof. Ankica Čović i zamjenik direktora prof.Haris Idriz su uputili svoje iskrene želje maturantima da uspješno nastave školovanje na univerzitetskom nivou i da znanje francuskog jezika iskoriste u nekoj od faza studija.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...