Dodjela diploma u Dvojezičnom frankofonom odjeljenju

frankofonija0806Gđa Cécile Caillou-Robert, zamjenica direktora Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini i ataše za francuski jezik Ambasade Republike Francuske u našoj zemlji uručila je službene potvrde o završenom dvojezičnom programu učenicima  IV razreda  dana,  7.6.2017.godine u prostorijama Škole. Tokom kratke ceremonije uručenja, gđa Caillou-Robert je istakla da su učenice Sabra Čolić, Hatidža Fočić, Nera Okić, Azra Opijač i Fahra Peco u isto vrijeme stekle diplomu DELF B1 (diplomu Međunarodnog centra za pedagoške studije a koju izdaje Ministarstvo obrazovanja Francuske) i potvrdu o općem uspjehu iz četiri predmeta Dvojezične nastave.Uz čestitke za odlično predstavljanje Škole u ovom segmentu fakultativne nastave, ravnateljica prof. Ankica Čović i zamjenik direktora prof.Haris Idriz su uputili svoje iskrene želje maturantima da uspješno nastave školovanje na univerzitetskom nivou i da znanje francuskog jezika iskoriste u nekoj od faza studija.

Comments are closed