Dodjela diploma DELF

Gospodin Guillaume Rousson, ambasador Republike Francuske u Bosni i Hercegovini uručio je učenicima Dvojezičnog frankofonog odjeljenja diplome DELF A2, 23. marta 2018. godine u prostorijama Škole. Ovu međunarodno priznatu diplomu o znanju francuskog jezika, a koju izdaje francusko ministarstvo obrazovanja, dobili su učenici Džana Košpo, Nejra Fočić, Naida Džiho, Džemila Škaljić, Ema Lucija Zovko, Lora Obradović, Jasmina Barina, Emina Husković i Mehmed Marić.U svom obraćanju ambasador Rousson je naglasio važnost ove diplome i mogućnosti koje ona pruža učenicima, ukoliko namjeravaju svoje obrazovanje nastaviti u Francuskoj.Svečanom uručenju diploma prisustvovali su  i direktor Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini gospodin Emmanuel Mourièz, zamjenica direktora prof. Ankica Čović i direktor Škole prof. Haris Idriz, kao i profesori na ovom programu.

Čestitke svim učenicima!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM