DODEJLA ZAHVALNICA I PRIZNANJA EKIPAMA KOJE SU SE U TOKU OVE ŠKOLSKE GODINE ISTAKLI U RADU I ZALAGANJU

Osim pojedinačnih zahvalnica, na Svečanosti dodjele diploma i zahvalnica, Komisija se jednoglasno složila da ne smijemo zaboraviti ni timove koji su se u ovoj školskoj godini istakli, te svojim radom i zalaganjem doprinijeli radu i promociji škole.
– Zahvalnica za rad, zalaganje i promociju škole dodijeljena je pedagogici Selmi Kebo i ekipi koja je protekli period bila dio velikog projekta NDC-a. To su: Adna Ćušić, Anisa Gosto, Lamija Štukan, Belma Bašić, Nidal Efica, Leina Tanović, Melisa Šuta i Vanja Trivun.
– Komisija će svake godine odavati priznanje sekciji koja se u toku te školske godine istakne kroz broj i kvalitet vannastavnih aktivnosti.
Ove godine, Zahvalnicu za doprinos u promovisanju škole kroz vannastavne aktivnosti Komisija je jednoglasno dodijelila Literarno – recitatorskoj sekciji. Članovi ove sekcije su, na čelu s prof. Nairom Ćorajević, u toku ove školske godine konkurisali na 12 literarnih konkursa na kojima redovno osvajaju zapažene rezultate, obilježili brojne značajne datume, organizovali i učestvovali na više kulturnih manifestacija, od kojih se izdvajaju: „Dani bosanskog jezika u Gimnaziji Mostar“, „Večer poezije“, „Večer duhovne poezije“, itd.
Gimnazija Mostar ima veliki broj vrijednih profesora i učenika, te će izbor biti sve teži i teži.
Ove školske godine Komisija je morala pohvaliti i Tim za promociju škole, tim koji neumorno učenicima devetog razreda predstavlja svoju školu. Preko 200 učenika osnovnih škola Tim za promociju škole nastojao je domaćinski ugostiti i pokazati im kako izgleda naša škola, kako ovdje učimo i radimo. Priznanje za predan angažman i promovisanje škole dodijeljen je Timu koji čine: pedagogica Selma Kebo, prof. Sanja Novaković, prof. Vladimir Šarović, prof. Amela Selimić, prof. Širaz Novaković i vrijedna vojska učenika: Selma Marić, Azra Kozo, Emela Rizvanović, Anes Mušić, Nejla Količić, Merima Žuškić, Elma Čolak, Ena Macić, Emina Kuštrić, Lana Hažiabulić, Lejla Nezirović, Riad Guzin, Aida Ćućurović, Nihad Kurtović, Miran Dabić, Hamza Džubur i Hana Ćatić.
Zahvalnice vrijednim ekipama dodijelila je zamjenica direktorice, gđa. Lejla Juklo.
Čestitamo svima!!
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Popravni ispit NPPNHJ 2024

Raspored polaganja popravnih ispita (NPPPHJ) možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti, kolovoz 2024 godin e

Školski godišnjak 2023./2024. (NPP na hrvatskome jeziku)

Digitalni godišnjak Gimnazije Mostar za NPP na hrvatskome jeziku ponovno vam je, u potpunosti samostalno, pripremila Klara Jovanović, učenica 2.c razreda. Klara se potrudila sažeti...

UPIS U GIMNAZIJU MOSTAR

Dragi budući gimnazijalci i gimnazijalke, u nastavku se nalaze detaljne informacije o upisu u Gimnaziju Mostar:   Prijavu za upis možete preuzeti na sljedećem linku:   Prijava na...

UČENICA GENERACIJE 2020 – 2024. GODINE

Svake godine u ovom periodu ponosno ispraćamo još jednu novu generaciju gimnazijalaca. Mnogi među njima pokažu izuzetne rezultate, ali samo jedan zasluži da ponese...

ISPRAĆAJ MATURANATA GENERACIJE 2020-2024.

“Da ostanemo ovo što smo. Sutra. I uvijek. Djeca. Ne veliki, ne odrasli. Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku, da jedno drugom ne dopustimo da budemo...