Dani frankofonije 2016

danifrank2016Na prijedlog Veleposlanstva Francuske i Francuskog instituta u BiH, učenici Gimnazije Mostar koji pohađaju nastavu francuskoga jezika na hrvatskom i bosanskom nastavnom planu i programu, u sklopu Dana frankofonije 2016., sredinom prošlog mjeseca sudjelovali su u zajedničkom projektu jezičnog i umjetničkog izražavanja pod nazivom « Riječi i bol ». Prvi dio projekta sastojao se u osmišljavanju slogana na francuskom jeziku, na temu verbalnih uvreda među vršnjacima. Druga faza projekta realizirana je 15. ožujka 2016. uz sudjelovanje profesionalnog fotografa, Milomira Kovačevića, koji posljednjih 20 godina živi i radi u Parizu. Prije praktičnog dijela radionice, fotograf Kovačević je nazočnima prikazao zanimljivu video-projekciju kojom je predstavio nekoliko ciklusa svojih fotografskih uradaka. Fotografije slogana i njihovih autora bit će objedinjene i prikazane na velikom, zajedničkom plakatu. A kao što je ranije navedeno, sve škole sudionice, dobit će po jedan primjerak zidnog plakata te komplet knjiga na francuskom jeziku za školsku knjižnicu.

 

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...

Svjetski dan nepušenja

Svake godine 31.svibnja/maja obilježavamo , kojeg je potakla Svjetska zdravstvena organizacija 1987. godine. Pušenje duhana danas se smatra jednim od najznačajnijih čimbenika rizika za...

Dan Gimnazije Mostar

Danas je Dan Gimnazije Mostar. Stara damo, neka ti je sretan rođendan! Učenici Vijeća učenika Gimnazije Mostar pripremili su prigodnu čestitku kao poziv budućim gimnazijalcima! Dobro...

Dan škole

Učenici dramske sekcije su kratkim videouratkom obilježili Dan škole. Pogledajte kako se naša škola osjeća u ovo pandemijsko vrijeme. Tekstopisac: Luka Marić Gimnazija: Lana Gačić Snimatelj i...