Dani frankofonije 2016

danifrank2016Na prijedlog Veleposlanstva Francuske i Francuskog instituta u BiH, učenici Gimnazije Mostar koji pohađaju nastavu francuskoga jezika na hrvatskom i bosanskom nastavnom planu i programu, u sklopu Dana frankofonije 2016., sredinom prošlog mjeseca sudjelovali su u zajedničkom projektu jezičnog i umjetničkog izražavanja pod nazivom « Riječi i bol ». Prvi dio projekta sastojao se u osmišljavanju slogana na francuskom jeziku, na temu verbalnih uvreda među vršnjacima. Druga faza projekta realizirana je 15. ožujka 2016. uz sudjelovanje profesionalnog fotografa, Milomira Kovačevića, koji posljednjih 20 godina živi i radi u Parizu. Prije praktičnog dijela radionice, fotograf Kovačević je nazočnima prikazao zanimljivu video-projekciju kojom je predstavio nekoliko ciklusa svojih fotografskih uradaka. Fotografije slogana i njihovih autora bit će objedinjene i prikazane na velikom, zajedničkom plakatu. A kao što je ranije navedeno, sve škole sudionice, dobit će po jedan primjerak zidnog plakata te komplet knjiga na francuskom jeziku za školsku knjižnicu.

 

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...