Dani frankofonije 2016

danifrank2016Na prijedlog Veleposlanstva Francuske i Francuskog instituta u BiH, učenici Gimnazije Mostar koji pohađaju nastavu francuskoga jezika na hrvatskom i bosanskom nastavnom planu i programu, u sklopu Dana frankofonije 2016., sredinom prošlog mjeseca sudjelovali su u zajedničkom projektu jezičnog i umjetničkog izražavanja pod nazivom « Riječi i bol ». Prvi dio projekta sastojao se u osmišljavanju slogana na francuskom jeziku, na temu verbalnih uvreda među vršnjacima. Druga faza projekta realizirana je 15. ožujka 2016. uz sudjelovanje profesionalnog fotografa, Milomira Kovačevića, koji posljednjih 20 godina živi i radi u Parizu. Prije praktičnog dijela radionice, fotograf Kovačević je nazočnima prikazao zanimljivu video-projekciju kojom je predstavio nekoliko ciklusa svojih fotografskih uradaka. Fotografije slogana i njihovih autora bit će objedinjene i prikazane na velikom, zajedničkom plakatu. A kao što je ranije navedeno, sve škole sudionice, dobit će po jedan primjerak zidnog plakata te komplet knjiga na francuskom jeziku za školsku knjižnicu.

 

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...