Dani frankofonije 2014

frankofonijaposterUčenice II.b razreda Gimnazije Mostar po hrvatskom nastavnom planu i programu Lucija Bilać i Jelena Vrebac su osvojile prvu nagradu na natječaju za najbolji poster organiziranom u okviru Dana frankofonije 2014.g. na temu „francuski film“.Nagrade su im uručene na izložbi postera dana 24.ožujka 2014.g. u OKC Abrašević.Na natječaju su sudjelovali VII. I VIII. razredi osnovnih i I. i II. razredi srednjih škola.Koristeći razne likovne tehnike,učenice su ilustrativno prikazale francusku kinematografiju od prve kamere braće Lumiér i njihovog prvog filma Izlazak iz tvornice (1895),preko novog vala redatelja Françoisa Truffauta i Jean-Luc Godarda do današnjih redatelja Luca Bessonesa i Cedrica Klapicha i Oskarom nagrađenih filmova:The Artist i La vie en rose.Na posteru su se još našli glumci Jean Dujardin i francuska glumica Marion Cottilard.Učenice nisu zaboravile ni najgledaniji europski film u 2011.,Intouchables sa glumcima Francoisom Cluzetom i Omarom Syom koji je odnio francusku filmsku nagradu Cézar za najbolju ulogu te iste godine.Učenicama sve čestitke.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...