Dani frankofonije 2014

frankofonijaposterUčenice II.b razreda Gimnazije Mostar po hrvatskom nastavnom planu i programu Lucija Bilać i Jelena Vrebac su osvojile prvu nagradu na natječaju za najbolji poster organiziranom u okviru Dana frankofonije 2014.g. na temu „francuski film“.Nagrade su im uručene na izložbi postera dana 24.ožujka 2014.g. u OKC Abrašević.Na natječaju su sudjelovali VII. I VIII. razredi osnovnih i I. i II. razredi srednjih škola.Koristeći razne likovne tehnike,učenice su ilustrativno prikazale francusku kinematografiju od prve kamere braće Lumiér i njihovog prvog filma Izlazak iz tvornice (1895),preko novog vala redatelja Françoisa Truffauta i Jean-Luc Godarda do današnjih redatelja Luca Bessonesa i Cedrica Klapicha i Oskarom nagrađenih filmova:The Artist i La vie en rose.Na posteru su se još našli glumci Jean Dujardin i francuska glumica Marion Cottilard.Učenice nisu zaboravile ni najgledaniji europski film u 2011.,Intouchables sa glumcima Francoisom Cluzetom i Omarom Syom koji je odnio francusku filmsku nagradu Cézar za najbolju ulogu te iste godine.Učenicama sve čestitke.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...