Dani frankofonije 2014

frankofonijaposterUčenice II.b razreda Gimnazije Mostar po hrvatskom nastavnom planu i programu Lucija Bilać i Jelena Vrebac su osvojile prvu nagradu na natječaju za najbolji poster organiziranom u okviru Dana frankofonije 2014.g. na temu „francuski film“.Nagrade su im uručene na izložbi postera dana 24.ožujka 2014.g. u OKC Abrašević.Na natječaju su sudjelovali VII. I VIII. razredi osnovnih i I. i II. razredi srednjih škola.Koristeći razne likovne tehnike,učenice su ilustrativno prikazale francusku kinematografiju od prve kamere braće Lumiér i njihovog prvog filma Izlazak iz tvornice (1895),preko novog vala redatelja Françoisa Truffauta i Jean-Luc Godarda do današnjih redatelja Luca Bessonesa i Cedrica Klapicha i Oskarom nagrađenih filmova:The Artist i La vie en rose.Na posteru su se još našli glumci Jean Dujardin i francuska glumica Marion Cottilard.Učenice nisu zaboravile ni najgledaniji europski film u 2011.,Intouchables sa glumcima Francoisom Cluzetom i Omarom Syom koji je odnio francusku filmsku nagradu Cézar za najbolju ulogu te iste godine.Učenicama sve čestitke.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...