Dani frankofonije 2014

frankofonijaposterUčenice II.b razreda Gimnazije Mostar po hrvatskom nastavnom planu i programu Lucija Bilać i Jelena Vrebac su osvojile prvu nagradu na natječaju za najbolji poster organiziranom u okviru Dana frankofonije 2014.g. na temu „francuski film“.Nagrade su im uručene na izložbi postera dana 24.ožujka 2014.g. u OKC Abrašević.Na natječaju su sudjelovali VII. I VIII. razredi osnovnih i I. i II. razredi srednjih škola.Koristeći razne likovne tehnike,učenice su ilustrativno prikazale francusku kinematografiju od prve kamere braće Lumiér i njihovog prvog filma Izlazak iz tvornice (1895),preko novog vala redatelja Françoisa Truffauta i Jean-Luc Godarda do današnjih redatelja Luca Bessonesa i Cedrica Klapicha i Oskarom nagrađenih filmova:The Artist i La vie en rose.Na posteru su se još našli glumci Jean Dujardin i francuska glumica Marion Cottilard.Učenice nisu zaboravile ni najgledaniji europski film u 2011.,Intouchables sa glumcima Francoisom Cluzetom i Omarom Syom koji je odnio francusku filmsku nagradu Cézar za najbolju ulogu te iste godine.Učenicama sve čestitke.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Kako sam proveo/provela vrijeme u pandemijskoj karanteni?”

Na času psihologije učenici III3 odjeljenja su na kreativan način napravili strip na temu " https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/137545971642273

Uručenje nagrada na Danima frankofonije 2021. godine

Učenice II razreda naše škole Lana Dušić, Anđela Telebak, Ena Brković i Lejla Torlo primile su nagrade u okviru manifestacije Dani frankofonije 2021. u...

STEM čas matematike kroz zabavu i kreativnost

Učenici I3 razreda su ponovili proporcije i oblike, vježbali vještine, samopouzdanje, pažnju, koncentraciju i kreativnost. Origami vjetrenjače imaju drugačiju simboliku u različitim kulturama, od stvaranja...

Projekt/Projekat Art Without a Frame!

Projekt/Projekat Art Without a Frame! su organizirali/organizovali studenti Sveučilišta u Austin, Texas-u (Shilpa Rumalla, Madeleine Montgomery, Aidan Wilhite i Madison Sheridan) za učenike/ce u...

Regionalni webinar za profesore francuskog jezika

Online nastava: kako motivirati učenike osnovnih i srednjih škola? U partnerstvu sa Institut français de Serbie/ Francuski institut u Srbiji i Француски институт во Скопје...