Dan ruzicastih majica

ruzmajice2802Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day) je program prevencije vršnjačkog nasilja koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. Ove godine preko 50 škola širom BiH, u više od 20 gradova i preko 10.000 učenika sudjelovalo je u obilježavanju ovog dana, dio toga je bila i naša škola.Učenici su u ružičastim majicama, točno u podne, izašli ispred škole i na taj način senzibilizirali javnost i podigli svijest o problemu nasilja. Zatim su u Hrvatskom narodnom kazalištu Mostar pogledali predstavu „Quijotanje”  koja govori o slučaju vršnjačkog nasilja među starijim adolescentima koje je oslonjeno na korumpirani sustav gdje su djeca političkih moćnika zaštićenija od druge djece.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...