Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

U srijedu, 28. februara, održana je priredba povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u prostorijama Koledža ujedinjenog svijeta. Učenici i profesori naše škole su vrijedno priredili raznolik program. Gledaoci su imali priliku čuti poeziju, prozu i pjesme upućene našoj domovini čija je nezavinost izglasana referendumom 1992. godine te je, kao nezavisna država, priznata od strane mnogih međunarodnih vlada.Mnogi bosanskohercegovački pisci i pjesnici su krunisali svoju ljubav prema domovini svojim umjetničkim opusom, a dio toga su recitovali naši učenici. To su pjesme „Bosna“ Nedžada Ibrišimovića, „Bosni“ Enesa Kiševića i „ Trkači“ Branka Ćopića.Također, naša škola se može pohvaliti i vlastitim mladim literatima koji su svoju prozu s patriotskom tematikom podijelili s publikom, pročitavši radove na temu „Bosna i Hercegovina – to su svi naši snovi“.Čestitke učenici Lejli Kljako čiji je istoimeni literarni rad osvojio treće mjesto na takmičenju! Priredbu je uveličao školski hor u izvedbi pjesme „Mojoj dragoj BiH“ i solistica u izvedbi sevdalinke „Mila majko šalji me na vodu“.

Rad Lejle Kljako možete pročitati klikom na sljedeći link : Lejla Kljako

Čestitke učenicima i profesorima na trudu i zalaganju!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM