Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

U srijedu, 28. februara, održana je priredba povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u prostorijama Koledža ujedinjenog svijeta. Učenici i profesori naše škole su vrijedno priredili raznolik program. Gledaoci su imali priliku čuti poeziju, prozu i pjesme upućene našoj domovini čija je nezavinost izglasana referendumom 1992. godine te je, kao nezavisna država, priznata od strane mnogih međunarodnih vlada.Mnogi bosanskohercegovački pisci i pjesnici su krunisali svoju ljubav prema domovini svojim umjetničkim opusom, a dio toga su recitovali naši učenici. To su pjesme „Bosna“ Nedžada Ibrišimovića, „Bosni“ Enesa Kiševića i „ Trkači“ Branka Ćopića.Također, naša škola se može pohvaliti i vlastitim mladim literatima koji su svoju prozu s patriotskom tematikom podijelili s publikom, pročitavši radove na temu „Bosna i Hercegovina – to su svi naši snovi“.Čestitke učenici Lejli Kljako čiji je istoimeni literarni rad osvojio treće mjesto na takmičenju! Priredbu je uveličao školski hor u izvedbi pjesme „Mojoj dragoj BiH“ i solistica u izvedbi sevdalinke „Mila majko šalji me na vodu“.

Rad Lejle Kljako možete pročitati klikom na sljedeći link : Lejla Kljako

Čestitke učenicima i profesorima na trudu i zalaganju!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...