Bili smo…u Konjicu – Ljetna škola o kompetencijama za demokratsku kulturu za nastavnike i učenike

Učenici Gimnazije Mostar: Benjamin Sarić, Anđela Glibić, Ena Macić i Kristijan Crnogorac u pratnji pedagoginje/pedagogice Selme Kebo i profesorice Dijane Jurčić sudjelovali/učestvovali su od 23. do 24.8. u još jednom ciklusu Ljetne škole o kompetencijama za demokratsku kulturu za nastavnike i učenike u okviru zajedničkog projekta Vijeća Europe/Evrope i Europske/Evropske unije. Ljetna škola je održana u hotelu “Garden City” u Konjicu te je uključivala niz radionica i predavanja na temu promicanja/promovisanja demokratskih vrijednosti i jačanju suradnje/saradnje između učenika i nastavnika (odvojene sesije za učenike i nastavnike). U sklopu Ljetne škole naši su učenici izveli plesnu tačku/točku na Staroj ćupriji u Konjicu pod motom/geslom “Blokiraj mržnju, podijeli ljubav!” kako bi podigli svijest javnosti o potrebi borbe protiv govora mržnje.
U slobodno vrijeme naši su predstavnici imali priliku uživati u predivnoj prirodi, družiti se i učiti jedni od drugih.
Veselimo se budućim projektima i čestitamo našim predstavnicima na promicanju/promovisanju vrijednosti naše škole.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Raspored polaganja maturskih ispita u školskoj 2022/2023. godini – Nastavni plan i program na bosanskom jeziku

Za preuzimanje informacija o polaganju maturskih ispita u školskoj 2022/2023. godini kliknite na sljedeći link: Raspored polaganja mature BNPiP 2022_2023 Sretno maturanti !

PRVO I DRUGO MJESTO NA LITERARNOM KONKURSU

Već tradicionalno Muzej Hercegovine Mostar obilježavanje Internacionalnog dana muzeja podijeli sa učenicima osnovnih i srednjih škola Mostara javnim pozivom za učešće učenika u takmičenju...

Raspored polaganja maturalnih ispita u školskoj 2022./2023. godini NPP na hrvatskom jeziku

Za preuzimanje informacija o polaganju maturalnih ispita u školskoj 2022./2023. godini kliknite na sljedeću poveznicu: Raspored-polaganja-maturalnih-ispita-u-skolskoj-2022.-2023.-godini-NPP na hrvatskom jeziku  

TRI PRVA MJESTA NA REGIONALNOM LITERARNOM KONKURSU

Povodom 14. februara, Dana oslobođenja Mostara od fašizma, Udruženje antifašista i boraca NOR-a je raspisalo konkurs na temu: ,,Nije sloboda sa neba pala". Nakon čitanja...

Ples kao kulturološki i sociološki fenomen

Učenici III"3" pod mentorstvom profesora Amara Šipkovića učestvovali su na takmičenju pod nazivom: "Ja, građanin" u organizaciji CIVITAS-a i u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja,...