Africi s ljubavlju

afrika5.prosinca humanitarna sekcija naše škole i UWC organizirali su akciju “Africi s ljubavlju”.

Najmlađi hrvatski misionar fra Miro Babić vodi sirotište St Anthony Small Home (Mali dom) u zabačenom dijelu centralne Kenije. U Malom domu zbrinjava siročad, bolesnu i odbačenu djecu, daje im siguran dom, krevet, hranu i mogućnost odlaska u školu. U selu vodi školu St Francis za najsiromašniju djecu koja ne mogu plaćati školarinu. Školu trenutno pohađa čak 250 djece, a fra Miro želi povećati broj na 400.Narukvice su njihov vitalni organ koje pomažu da se ova afrička misija može brinuti za najsiromašnije, odbačene i bolesne. Kupnjom jedne pletene kožne narukvice izrađene od obojane kravlje kože ukrašene perlicama omogućujemo hranu, lijekove, pomagala za bolesnu djecu, bilježnice, školski pribor i obnovu urušene St Francis škole za siromašnu djecu.Za Mali dom narukvice ručno izrađuje lokalno stanovništvo, uglavnom pripadnici plemena Masai i Samburu.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...