Africi s ljubavlju

afrika5.prosinca humanitarna sekcija naše škole i UWC organizirali su akciju “Africi s ljubavlju”.

Najmlađi hrvatski misionar fra Miro Babić vodi sirotište St Anthony Small Home (Mali dom) u zabačenom dijelu centralne Kenije. U Malom domu zbrinjava siročad, bolesnu i odbačenu djecu, daje im siguran dom, krevet, hranu i mogućnost odlaska u školu. U selu vodi školu St Francis za najsiromašniju djecu koja ne mogu plaćati školarinu. Školu trenutno pohađa čak 250 djece, a fra Miro želi povećati broj na 400.Narukvice su njihov vitalni organ koje pomažu da se ova afrička misija može brinuti za najsiromašnije, odbačene i bolesne. Kupnjom jedne pletene kožne narukvice izrađene od obojane kravlje kože ukrašene perlicama omogućujemo hranu, lijekove, pomagala za bolesnu djecu, bilježnice, školski pribor i obnovu urušene St Francis škole za siromašnu djecu.Za Mali dom narukvice ručno izrađuje lokalno stanovništvo, uglavnom pripadnici plemena Masai i Samburu.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Realizacija projekta "" Naši učenici i profesori vrijedno rade na proizvodnji sapuna za djecu, polaznike vrtića.

Interactive Workshop on British Culture

Dana 4.3.2021. godine učenici IV2 razreda su pratili radionicu pod nazivom: Interactive Workshop on British Culture ("What comes to your mind when you think...

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...