Učenici gimnazije iz Bergeraca ponovo u Mostaru

0
1

bergerac2016U sklopu projekta školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska), trinaest učenika te škole u pratnji dva svoja profesora, bili su gosti naših učenika – polaznika Dvojezičnog frankofonog razreda od 5. do 11.11.2016. godine.Tokom svog boravka u našoj školi, francuski učenici su skupa s našim učenicima bili uključeni u brojne aktivnosti: pohađanje redovne nastave, sportski duel, jednodnevni izlet u okolinu Mostara ( Blagaj-Počitelj-Radimlja) uz obavezan čas historije, pripremni rad za izradu reportaže o partnerstvu dvije škole i susretu različitih kultura, posjeta Sarajevu i prisustvo komemoraciji  u Francuskoj ambasadi u Sarajevu povodom 11. novembra (državni praznik u Francuskoj, kojim se obilježava kraj Prvog svjetskog rata).Uz sav rad, ostalo je i vremena za nezaboravne trenutke druženja i zabave.Uzvratna posjeta naših učenika je planirana za april naredne godine.