Tjedan frankofonije

Učenici francuskoga jezika, III.b odjela, i ove godine sudjeluju u programu Tjedan frankofonije 2018., čiji organizatori su Veleposlanstvo Francuske i Francuski institut u BiH.

Naime, riječ je o zajedničkom projektu pod nazivom „Pričaj mi o svojoj zemlji“ u sklopu kojega su učenici u formi stripa predstavili svoj grad. Bilo je potrebno ispuniti specifične standarde koji se primjenjuju u izradi stripa, a svaki odjel je mogao poslati maksimalno do deset radova. Najbolji radovi će biti objedinjeni u jedinstven turistički vodič namijenjen frankofonim govornicima, a bit će prikazani i na izložbi koja će krajem ožujka biti otvorena u Gimnaziji Obala u Sarajevu. Kao i ranijih godina, bit će upriličena video-konferencija kako bi učenici iz obližnjih gradova mogli izravno pratiti otvaranje izložbe.

Comments are closed