Terenska nastava

subota-5-11U subotu, 5. studenoga 2016. godine, za učenike HNPP, održana je terenska nastava.
Prvo odredište bilo je maleno selo Vid kod Metkovića u kojem smo posjetili Arheološki muzej Narona i imali priliku vidjeti ostatke rimskog hrama, mramorne skulpture i druge brojne arheološke materijale. Zatim smo se uputili prema Prirodoslovnom muzeju Metković gdje smo uživali u širokoj zbirci prepariranih ptica delte Neretve, određenih sisavaca i leptira. Učenici su u Metkoviću imali slobodno vrijeme za odmor i obilazak grada.
Posljednje odredište bilo je Ljubuški, odnosno franjevački samostan sv. Ante Padovanskog na Humcu u kojem se nalazi najstariji muzej u BiH. Razgledavali smo izložene premete prikupljene na prostoru Hercegovine od paleolitika pa do danas, kao i Humačku ploču, najstariji očuvani spomenik pisan na hrvatskom jeziku.

Comments are closed