Svjetski dan borbe protiv AIDS-a.

Promovisanje zdravlja je jedan od glavnih ciljeva za dobrobit svih ljudi. Unatoč velikom napretku, svake godine umire više miliona ljudi od bolesti koje su mogu spriječiti. Jedna od njih je i AIDS koji je i vodeći uzročnik smrtnosti.

1.12. se obilježava  Svjetski dan borbe protiv AIDS-a. Tim povodom pedagogica je održala edukativne radionice u trećim razredima, a članovi ekološke sekcije su zajedno s profesoricama Amelom Selimić i Anitom Doko obilježili ovaj dan raznim aktivnostima. U svrhu edukacije i s ciljem zaštite zdravlja naša škola je pripremila letke i crvene trakice koje su članovi sekcije građanima dijelili  na tri lokacije: Španski trg, Musala i ispred Hrvatskog doma herceg Stjepana Kosače. Naravno, nisu bili zanemareni ni profesori, učenici i ostali zaposlenici Gimnazije Mostar, te su leci i trakice podijeljeni i njima, a na zidovima škole se nalazio pano u svrhu dodatne edukacije o HIV-u i AIDS-u.

Comments are closed