Studijsko putovanje Zagreb

Protekli vikend (6.12.-8.12.) učenici drugih i trećih razreda boravili su na studijiskom putovanju u Zagrebu u pratnji profesorica, prof. Anite Marijanović, prof. Romele Šunjić, prof. Dijane Ereš i prof. Dijane Juričić.U petak smo posjetili Stari grad Ozalj, Zrinsko-Frankopanski dvorac te muzej koji se nalazi u dvorcu. U muzeju smo naučili dosta o povijesti tih plemićkih obitelji te postali bogatiji zbog novog iskustva i susreta sa suvremenom umjetnosti, tj. pogledali smo izložbu umjetnica Irene Cindrić, Bernarde Furjanić, ali i mnogih drugih umjetnika/ca.Smješteni smo bili u Dubravi, u Gradu mladih. U subotu smo prošetali središtem Zagreba, a po izboru mogli smo posjetiti Muzej iluzija, Arheološki muzej ili Muzej prekinutih veza. Iskoristili smo prigodu i prošetali Adventom u Zagrebu.U nedjelju smo imali prigodu posjetiti Tehnički muzej Nikola Tesla i Arena trgovački centar nakon čega je uslijedio povratak u Mostar.Zahvaljujemo profesoricama u pratnji, bilo je ovo predivno iskustvo.

Comments are closed