Stem sajam prvi dan

Na dvodnevnom STEM sajmu koji je otvoren danas 19.11.2019. u Intera tehnološkom parku, okupili su se predstavnici 12 škola iz Republike Srpske, Brčko distrikta, Sarajevskoga kantona i Hercegovačko-neretvanske županije/kantona, koje su u sklopu projekta “Unaprjeđenje osnovnoga učenja i obrazovanja u BiH (ENABLE BiH)” dobile STEM kabinete. Naša se škola predstavila sa dva projekta pod nazivom ”3D modeliranje” i ”Moj grad-moj učitelj”. Nakon registracije učenika, te radionica Pythona, Arduina, Robotike i Kemije/Hemije uslijedilo je obraćanje motivacijskih govornika te na kraju predstavljanje projekata model škola.Ponosni smo na naše učenike i njihove profesore. Hvala što predstavljate školu na najbolji mogući način!