STEM laboratorij u Gimnaziji Mostar

20.12.2018.godine otvoren  je STEM laboratorij u Gimnaziji Mostar.
Ceremoniji su nazočili Peter Duffy, šef Misije USAID-a u BiH, Rašid Hadžovic, ministar obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Hercegovacko-Neretvanske županije, Ljubo Bešlić, gradonačelnik Mostara, Andrea Žeravčić, direktorica organizacije Save the Children za sjeverozapadni Balkan, Haris Idriz, direktor Gimnazija Mostar i Ankica Brekalo, pedagoginja Gimnazije Mostar.Također su bili prisutni STEM treneri/mentori, STEM nastavnici iz škole,učenici i roditelji.Studije pokazuju kako će se 65% djece, koja danas pohađa osnovnu škoku, baviti poslovima koji još ne postoje i za koje ih tradicionalni školski sustavi ne pripremaju. Nakon dvije godine rada, na Operativnom nastavnom planu za STEM i edukaciji nastavnika, druga faza projetka proširuje se na 12 pilot škola u BiH.Te škole uvode STEM podučavanje u učionice. Gimnazija Mostar je prva škola u Mostaru sa STEM laboratorijem.

Comments are closed