Projekt “EkoGymnasium”

ekoakcija12128. decembra u prostorijama Koledža ujedinjenog svijeta Ekološka sekcija Gimnazije Mostar održala je sastanak s članovima Ekološke sekcije s Koledža. Svrha sastanka bio je razgovor o projektu ”EkoGymnasium”, čiji je glavni cilj razvijanje svijesti građana Mostara i bolja, ljepša okolina u dvorištu Gimnazije Mostar, koju ne posjećuju samo učenici i osoblje, već i sve generacije Mostara. Sastanku su prisustvovale profesorica Anita Doko i školska pedagogica Selma Kebo. Realizacija ovog projekta planirana je za srijedu, 14.12, kada će učenici i profesori Gimnazije i Koledža zajednički obojiti klupe i urediti dvorište. Budući da će od realizacije ovog projekta, finansiranog od strane njemačke organizacije Schuler Helfen Leben, imati korist 600 mladih ljudi i lokalna zajednica, nadamo se da će ”EkoGymnasium” poslati pozitivnu poruku mladima Mostara o važnosti očuvanja životne sredine!

Comments are closed