Projekcija filma Veliki umovi (Les grands esprits)

Posjeta projekciji filma Veliki umovi (Les grands esprits) u Cinestaru Mepass Malla u MostaruNaši učenici su imali mogućnost pogledati francuski film Veliki umovi u Specijalnom programu za mlade i škole ovogodišnje manifestacije Dani frankofonije u Bosni i Hercegovini. Projekcija je održana 27. 3. 2019. godine u Cinestaru Mepass Malla u Mostaru.Film prati Françoisa Foucaulta, nemilosrdnog profesora jezika i francuske književnosti u prestižnoj pariskoj gimnaziji Henri IV. Spletom neobičnih okolnosti, profesor je primoran da jednu školsku godinu radi u ne baš renomiranom srednjoškolskom centru u predgrađu.Ovaj film o predrasudama, neprepoznavanju sredine i volji i zalaganju pojedinca da dopre do svakog člana zajednice, afirmišući tako najbolje što svaki pojedinac ima i što može podijeliti sa svojom zajednicom, naišao je na dobar prijem kod naših učenika

Comments are closed