Projekat “Pokreni se”

Igra je najveće bogatstvo djetinjstva i neiscrpan rudnik dječijih životnih radosti i saznanja. Igra je izvor radosti jer odgovara  prirodi djece, razvija sve fizičke i psihičke snage i sposobnosti djeteta. Igrom se prirodno, slobodno, raznovrsno formira ličnost djeteta, igrom dijete formira odnos prema svojoj sredini, i izgrađuje svoj karakter.Dana 13.03.2018.godine u Gimnaziji Mostar uspješno je realizovan projekat „Pokreni se!!!- nabavka sportskih rekvizita i opreme za razvoj školskog sporta.Svrha projekta  je stvoriti adekvatne uvjete za  nastavu iz Tjelesnog i zdravstvenog odgoja  s ciljem nabavke sportskih rekvizita i opreme za učenike Gimnazije Mostar, stvaranje takmičarskog duha među mladima u različitim sportovima kroz adekvatne sportske uvjete, promocija zdravog života kroz sport i angažiranje lokalne zajednice u svrhu promocije zdravlja.Projekat je realizovan uz podršku Federalnog Ministarstva kulture i sporta.

Comments are closed