Planinski izlet

Dana 6.10.2019. godine učenici prvih i drugih razreda posjetili su planinarski dom Bogodol i popeli se na Veliku Banduricu uz pratnju prof. Mirka Grozdanića i prof. Igora Webera.Krenuli smo u 8 sati . Dva autobusa puna članova HPD-a i učenika vozila su do odredišta. Kada smo stigli podjelili smo se u dvije skupine. Prva skupina ljudi koja se opremila i bila spremna na veliki izazov zaputila se na najviši vrh Čabulje, Veliku Vlajnu. Do vrha treba otprilike 4 sata pa je prva skupina odmah krenula oko 9 sati. Mi učenici, ušli smo u planinski dom i obišli ga. Sjeli smo u jednu poveću sobu gdje smo se grijali jer je vani bilo pohladno a u druge dvije sobe nalazili su se kreveti. Dok smo čekali da krenemo grijali smo se međusobno zagrljajima . Zaputili smo se prema Bandurici u 10 sati. Putem smo mogli vidjeti predivnu prirodu i pogled na ostale planine i pejzaže oko nas. Iako je puhao vjetar nije nam bilo hladno jer smo se zabavili penjanjem pa smo i zaboravili na hladnoću. Prvo smo došli na Malu Banduricu i napravili kratku stanku. Vodič nam je rekao kako ljudi inače kada se idu penjati donesu kamenčić na Malu Banduricu i ostave ga. Nakon stanke zaputili smo se prema Velikoj Bandurici. Kada smo stigli zadržali smo se i divili se pogledu. Mogli smo vidjeti Veliku Vlajnu ali nismo vidjeli prvu ekipu na vrhu. Također smo vidjeli Prenj i Velež. Zaputili smo se prema domu u 12:30. Trebalo nam je sat vremena do doma ali smo usporili jer najčešće se ozljede dogode na povratku. Ručak je bio u 14:30 i jeli smo grah. Povratak je bio u 16:30 i vratili smo se sigurno oko 5 sati u Mostar.