Noć teatra

U subotu, 17. novembra, u 16 sati, u prostorijama Narodnog pozorišta Mostar, organizovana je dramska radionica za mostarske srednjoškolce, u kojoj su učestvovali i članovi Dramske sekcije naše škole. Radionicu je vodio glumac Emir Spahić, a učenici su imali priliku posjetiti prostorije Pozorišta (garderobu, scene, tonske kabine, rekvizitu) te čuti savjete profesionalnog glumca s mostarskih dasaka koje život znače. Radionica je organizovana povodom Noći teatra, manifestacije koja se obilježava u dvanaest bosanskohercegovačkih gradova. U pratnji učenika je bila prof. Munevera Slato. U večernjim satima odigrana je predstava „Derviš i smrt“ po istoimenom djelu Meše Selimovića što je jedna od obaveznih lektira za naše učenike. U pratnji učenika bile su profesorice Indira Maksumić i Amira Džeko. Učenici su uživali u ovoj predstavi te na časovima književnosti podijelili svoje utiske s predmetnim profesoricama.