Naši učenici na konferenciji u Sarajevu

0
1

29.11.2018. Dvanaest je učenika naše škole u pratnji profesora Vladimira Šarovića posjetilo Sarajevo, te nazočilo konferenciji upriličenoj od strane Norveške ambasade. Radionica se sastojala od tri dijela. U prvom dijelu upriličena je prezentacija grupe mladih iz Srebrenice ( ,,Srebrenica Wave”), zatim fondacije ,,Mozaik” i tvrtke ,,Networks”. U drugom dijelu sudionici su bili podijeljeni u skupine, te su imali priliku razgovarati o unaprijed postavljenim pitanjima. Pitanja su se odnosila na poboljšanje uvjeta za mlade ljude u sredinama iz kojih dolaze. Imali su priliku iznnijeti svojie ideje i mišljenja. U pauzama je sudionike zabavljao poznati glazbenik Vladimir Kajević, a radionicu je pratio fotograf Dženat Dreković. Pored učenika srednjih škola iz Sarajeva i Mostara, na radionici je također sudjelovalo i nekoliko ambasadora, mladih predstavnika političkih stranaka te nevladinih organizacija koje se bave mladima.