Nagrada za najboljeg i najsavjesnijeg čitaoca 2018. godine

Ciceron je rekao: “Soba bez knjiga je kao čovjek bez duše.” Opskrbimo i sobe i duše. Knjiga zaista ima tu moć. Zbog nje se pronađemo i u njoj se gubimo. Ona je, prije svega, utočište i naša najstrpljivija učiteljica.U prostorijama ˝Kluba čitalaca˝ Narodne biblioteke Mostar 7. 11. 2018. godine održana je promocija zbirke basni ˝Horozgrad˝ autorice Elmire Helać-Mekić. Riječ je o njenom trećem autorskom djelu namijenjenom najmlađoj čitalačkoj publici. Autorica je naglasila kako je neizmjerno zahvalna djeci iz osnovnih i srednjih mostarskih škola koja su došla na promociju i dodaje kako su upravo ona njena profesija i životna inspiracija. Na ovoj promociji proglašeni su najbolji i najsavjesniji čitaoci 2018. godine među kojima je i Lamija Rahić, učenica trećeg razreda naše škole. Iskrene čestitke Lamiji!

Comments are closed