Mir i bratstvo

Učenici prvog razreda su poslali simboličnu poruku mira sa Starog mosta u Mostaru 8. aprila 2019. godine u sklopu projekta „Mir i bratstvo“, kog Asocijacija “Kultura i religija“ iz francuskog grada Savernea provodi u zemljama Balkana. Pokrovitelj projekta je UNESCO.Poruke naših učenika na temu „Mir i bratstvo“ će biti, između ostalih, ugrađene u ogroman zidni prekrivač (patchwork), a videosnimak tokom susreta u Mostaru će poslužiti kao jedna od sastavnica izložbe, planirane za kraj ove godine u prostorijama UNESCO-a u Parizu.U pratnji članova spomenutog udruženja bili su učenici i profesori Gimnazije Haut-Barr, a kratko druženje svih učesnika u Centru za kulturu je bila prilika za upoznavanje i razmjenu ideja. Prigodnim govorima prisutnima su se obratili članovi francuskog udruženja, direktor Gimnazije Mostar prof. Haris Idriz, predstavnici Odjela društvenih djelatnosti Grada Mostara i Ogranka Francuskog instituta u Mostaru

Comments are closed