MICC WeB 2018!

Učenici četvrtih razreda u pratnji profesorice Dijane Ereš sudjelovali su u projektu MICC WeB 2018. u Sarajevu. Projekt je trajao od 16.10.2018. do 21.10.2018. Teme pokrivene kroz trideset radnih sati predavanja i radionica su edukacija o ljudskim pravima, metode građanskog obrazovanja, povijesna pozadina konflikata u Rwandi, Njemačkoj tijekom Drugog svjetskog rata i Jugoslaviji. Učenici su simulirali suđenja navedenih slučajeva, obučavani i pripremani od strane pravnih trenera: Tvrtka Patera, Viktora Prlje, Like Jurjević, Ane Janković, Aleksandra Milanovića, Stefana Nonkovića, Maje Nenadović i Jasmina Elezovića. Koordinator projekta bio je Fuad Avdagić. U projektu su sudjelovale škole iz Sremske Mitrovice, Šapca, Rijeke, Labina i Ilijaša. Iskustvo je bilo lijepo i za učenike i za profesoricu. Mišljenja smo kako ovakvi projekti grade mostove zbližavajući mlade i ljude različitog etničkog i nacionalnog podrijetla

Comments are closed