Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti

literarna2002U subotu, 18. februara, u atriju Karađoz-begove medrese, održano je treće Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Pedagoški zavod Mostar je bio organizator takmičenja, uz podršku Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu, Bosanske lingvističke akademije, BZK „Preporod“, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i Karađoz-begove medrese.Takmičenjem je obilježen i Međunarodni dan maternjeg jezika, a učenici su svoje znanje pokazali putem izrade panoa na temu: „Historija bosanskog jezika“, poetsko-scenskog nastupa na primjeru odabranog recitala i pisanja eseja na temu: „Uloga Alije Isakovića u afirmaciji bosanskog jezika, književnosti, kulture i tradicije“.Zahvaljujemo se učenicama koje su dobro predstavile našu školu, a to su: Hatidža Fočić, Asja Čelebić, Sabra Čolić i Ariana Nuspahić. Posebne čestitke učenici Ariani Nuspahić koja je osvojila drugo mjesto  u kategoriji pisanja eseja!

Comments are closed