Izgradnja kompjuterske mreže

mreza2312Projekat „Izgradnja kompjuterske/računalne mreže u objektu Gimnazije Mostar“ realizovan je u periodu od 01.12.2016 godine – 12.12.2016.godine uz podršku Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke.Osnovni cilj projekta je ostvaren a to je izgradnja računalne/kompjuterske LAN mreže u objektu Gimnazije Mostar temeljem čega se stvorila infrastruktura za dalji razvoj informatičkog sistema/sustava škole. Ulaganjem u nabavku neophodne opreme za edukaciju učenika, profesora rezultat je nastojanja da se poveća stepen/stupanj obrazovanja. Korisnici projekta su menadžment škole, učenici Gimnazije Mostar i profesori. Realizacijom projekta stvorili su se preduvjeti za poboljšanje komunikacije na maternjem i stranom jeziku između učenika, povećanje kompetencija iz tehnologije i povećanje sposobnosti učenja kroz savremene tehnologije kako bi se stvorile nove poduzetničke ideje.

Comments are closed