Hvala ti za ljubav

hvala ti za ljubavPredstava “Hvala ti za ljubav” održana je u ponedjeljak, 6.3. 2017. u Abraševiću, u 14 sati, koju su pripremili i izveli učenici naše škole.Mladi su prepoznali problem međuvršnjačkog nasilja i kroz edukacijske radionice i predstavu svoje vršnjake su osvijestili o ovom problemu.Petra Zelenika učenica Gimnazije Mostar pojasnila je kako su učenici u suradnji s nevladinom organizacijom organizirali projekt “Hvala ti za ljubav”, na temu borbe protiv nasilja.Govoreći o vrstama nasilja s kojima se susreću mladi, Petra kaže da je najzastupljenije verbalno nasilje.Pored međuvršnjačkog nasilja, na projektu se obrađivala tema i nasilja u vezama, koju su prepoznali kao sve češći problem među svojim kolegama.