Gimnazija Mostar na baletnom spektaklu Orašar

Dana 7. prosinca naši učenici su u pratnji predmetnih profesora otputovali u Split. Kao što smo i najavili, nazočili smo baletnom spektaklu pod imenom “Orašar”. Predstava je bila izvrsna, istinski smo uživali ali i štošta naučili. Kako smo krenuli dosta ranije, imali smo vremena uživati i u sunčanom Splitu. Terenska nastava se pokazala kao odličan način učenja i vjerujemo da ćete nam omogućiti još ovakvih prilika tijekom našeg školovanja. Orašar je odavno jedan od najljepših načina otkrivanja čari baleta. Čarobna glazba Čajkovskog usklađena je s pustolovinama djevojčice Clare koja ispod bora pronalazi nesvakidašnji poklon, drvenog orašara kojim se razbijaju orasi i s njime proživljava čudesne dogodovštine u izmaštanome svijetu. Njihovo putovanje u zemlju slatkiša donosi neke od najpoznatijih baletnih trenutaka, kao što su ples vile šljive i valcer cvijeća. Mnoge samostalne uloge i ansambl od 130 plesača ostavili su nas bez daha. Napokon smo razumjeli zašto se za ovaj balet traži karta više. Uistinu je riječ o pravom božićnom klasiku

Comments are closed