Francuski veleposlanik u posjeti Gimnaziji Mostar

Dana 11.10.2018. u Mostaru je boravio veleposlanik Republike Francuske u Bosni i Hercegovini, nj.e. Guillaume Rousson. Prigodom posjete Gimnaziji Mostar upriličen je susret s učenicima prvih razreda naše škole i učenicima Druge gimnazije koji su za drugi strani jezik odabrali francuski jezik. Pored direktora obje škole te profesora francuskoga jezika, susretu su nazočili i predstavnici Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa HNŽ, predstavnici Pedagoškog zavoda te predstavnici Francuskoga instituta. U svome obraćanju nazočnima veleposlanik je zahvalio učenicima za rastući interes koji pokazuju za izučavanje francuskoga jezika te pozdravio napore nastavnika i rukovoditelja koji im u tome smislu pružaju pedagošku potporu. Nakon zvaničnog dijela za prisutne je upriličena zakuska, a potom je uslijedila projekcija francuskoga filma Barbara.Podsjetimo kako učenici koji izučavaju francuski kao drugi strani jezik, u Gimnaziji Mostar imaju mogućnost pohađati i dvojezičnu nastavu. Nastavni proces se odvija na francuskome jeziku, a na kraju školovanja polaznici dobivaju međunarodno priznatu diplomu DELF.

Comments are closed