Festival pjesme Mostar

U cilju stvaranja muzike, pjevanja i ohrabrivanja harmoničnog odnosa između zajednica cijelog Mostara, ali i šire, organizira se projekt „Opera Blokovi“, koji u našu školu dolazi 25. oktobra 2016. godine,  s početkom u 10 sati u Španskoj sobi. U projektu učestvuje 12 osnovnih i srednjih škola iz Mostara, a prijaviti se mogu svi učenici koji vole pjevati, uzrasta od 5 do 14 godina, kao i  tinejdžeri koji pohađaju mostarske gimnazije. Prvi dio programa predstavljaju Opera Blokovi u trajanju od jednog sata, izvođeni od strane dva operna pjevača, naratora i pijaniste.Drugi dio predstavlja učenje 10 pjesama iz poznate opere „Romeo i Julija“, a treći dio izvođenje opere 3. aprila 2017. godine na spektakularnoj bini „Herceg Stjepana Kosače“. Svaki učesnik dobit će dvije besplatne karte.Svi zainteresirani učenici mogu se prijaviti pedagogu škole.

Comments are closed