Ekološki kviz “Lijepa Naša”

Od 4. do 6. svibnja 2018. godine u Zagrebu je održan Ekološki kviz ”Lijepa Naša” na kojem su sudjelovale učenice Gabriela Herceg, Marica Golemac, Leonarda Pušić i Anabela Franjković u pratnji profesorice Kristine Mustapić. Na ovom najvećem ekološkom natjecanju sudjelovali su učenici iz 32 osnovne i 20 srednjih škola iz Republike Hrvatske, te učenici hrvatskih škola iz Bosne i Hercegovine i Vojvodine. Program natjecanja se sastojao od pismenog dijela, prikaza ostvarenog praktičnog rada učenika pod motom: “Istražili smo – uradili smo – predlažemo”, kroz PowerPoint prezentaciju i usmenog dijela. Tema praktičnog rada je bila “Bazilika u Žitomislićima”. Uz profesoricu Kristinu Mustapić na ovom projektu učenicama su mentori bili i profesori Anita Doko, Igor Tutiš i Saša Šantić. Nakon završenog natjecanja učenice su obišle znamenitosti grada Zagreba, te Zoološki vrt, zajedno s učenicima OŠ Bartola Kašića iz Rodoča s kojima su putovale u Zagreb.

Comments are closed