Dodjela diploma DELF

0
1

Gospodin Guillaume Rousson, ambasador Republike Francuske u Bosni i Hercegovini uručio je učenicima Dvojezičnog frankofonog odjeljenja diplome DELF A2, 23. marta 2018. godine u prostorijama Škole. Ovu međunarodno priznatu diplomu o znanju francuskog jezika, a koju izdaje francusko ministarstvo obrazovanja, dobili su učenici Džana Košpo, Nejra Fočić, Naida Džiho, Džemila Škaljić, Ema Lucija Zovko, Lora Obradović, Jasmina Barina, Emina Husković i Mehmed Marić.U svom obraćanju ambasador Rousson je naglasio važnost ove diplome i mogućnosti koje ona pruža učenicima, ukoliko namjeravaju svoje obrazovanje nastaviti u Francuskoj.Svečanom uručenju diploma prisustvovali su  i direktor Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini gospodin Emmanuel Mourièz, zamjenica direktora prof. Ankica Čović i direktor Škole prof. Haris Idriz, kao i profesori na ovom programu.

Čestitke svim učenicima!