Debata aktivni mladi razgovaraju

debataDana 14.10.2016. godine  Debatna sekcija Gimnazije Mostar , u okviru djelatnosti pod nazivom „Aktivni mladi razgovaraju“ u Američkom korneru Mostar  priredila je debatu na kojoj se razgovaralo o psihičkom nasilju među omladinom istog uzrasta.Jedinstven je stav da psihičko nasilje nije u dovoljnoj mjeri tretirano u društvu kao fizičko te da mu treba daleko više posvetiti pažnje s obzirom na daleko drastičnije posljedice nego što izaziva fizičko nasilje.Branka Barać, voditeljica debatnog kluba Gimnazije Mostar je podsjetila da su u zadnje vrijeme na njihovim debatama  aktuelne teme iz vršnjačkog nasilja. Ukazano je na činjenicu da je osnovna ćelija društva porodica i da upravo tu počinje proces prevencije ako roditelji primjete posljedice psihičkog nasilja kod djeteta.Aktivnosti se realizuju uz podršku Agencije Lokalne Demokratije Mostar i projekta „ Regionalna platforma za učešće i dijalog mladih Balkana“ odobrenog u sklopu programa „ Civil Society Facility, Operating Grants to IPA CSO Associations, Support to regional thematic associations“.

Comments are closed