Dani Pedagoskog zavoda

U srijedu, 29. maja, održana je svečana manifestacija povodom dana Pedagoškog zavoda Mostar u prostorijama Narodnog pozorišta Mostar. Prisutnim učenicima, profesorima i direktorima osnovnih i srednjih škola obratila se direktorica Pedagoškog zavoda Enisa Gološ, a kasnije i ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Rašid Hadžović koji su govorili o važnosti obrazovanja i poticanja učenika da ostvaruju dobre rezultate.
Također, upriličena je svečana dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim učenicima koji su učestvovali na kantonalnim takmičenjima iz bosanskog, engleskog, turskog i njemačkog jezika te matematike, fizike, informatike i islamske vjeronauke. Dodijeljena su priznanja školama koje su ostvarile najbolji plasman na kantonalnim takmičenjima. Čestitamo našim učenicima i njihovim profesorima na odličnom plasmanu i predstavljanju škole na kantonalnim i regionalnim takmičenjima!

Comments are closed