Africi s ljubavlju

afrika5.prosinca humanitarna sekcija naše škole i UWC organizirali su akciju “Africi s ljubavlju”.

Najmlađi hrvatski misionar fra Miro Babić vodi sirotište St Anthony Small Home (Mali dom) u zabačenom dijelu centralne Kenije. U Malom domu zbrinjava siročad, bolesnu i odbačenu djecu, daje im siguran dom, krevet, hranu i mogućnost odlaska u školu. U selu vodi školu St Francis za najsiromašniju djecu koja ne mogu plaćati školarinu. Školu trenutno pohađa čak 250 djece, a fra Miro želi povećati broj na 400.Narukvice su njihov vitalni organ koje pomažu da se ova afrička misija može brinuti za najsiromašnije, odbačene i bolesne. Kupnjom jedne pletene kožne narukvice izrađene od obojane kravlje kože ukrašene perlicama omogućujemo hranu, lijekove, pomagala za bolesnu djecu, bilježnice, školski pribor i obnovu urušene St Francis škole za siromašnu djecu.Za Mali dom narukvice ručno izrađuje lokalno stanovništvo, uglavnom pripadnici plemena Masai i Samburu.

Comments are closed