Ucenici Gimnazije Mostar u posjeti Crnoj Gori

U subotu, 13.10.18. deset učenika Gimnazije Mostar u pratnji profesora Širaza Novakovića i Saše Šantića uzelo je učešće u projektu Kulturne razmjene u Tuzi kod Podgorice. Opći cilj projekta je povećanje interkulturalnog razumijevanja i kompetencija među sudionicima projekta, kroz učenje o svojoj i drugim kulturama te tradiciji i njezinom daljnjem širenju i promoviranju kroz umjetničke izraze (fotografija, predstava) sa širom zajednicom.Sudionici projekta su 10 učenika naše škole, 10 učenika sa Svjetskih koledža i 10 učenika iz Gimnazije Mostar. Također, osim učenika, sudionici u projektu su i profesori Katrina Berišaj, Suzana Novaković i Mirsad Ademović.Planirane aktivnosti uključuju: posjetu kulturnim i vjerskim znamenitosti na području Malesije, upoznavanje svih učesnika sa multikulturalnošću Crne Gore, posjeta Cetinju, Lovćenu i Mauzoleju, obilazak i upoznavanje sa Podgoricom, pravljenje predstave i izložbe zabilježenih trenutaka tijekom projekta.”Našim učenicima i profesorima zahvaljujemo na trudu i vremenu uloženom u širenje naše tradicije, ali i želji za upoznavanje novih kulutira te primjenu stečenjih znanja u našoj zajednici. Želimo vam puno uspjeha!