Posjet izložbi Zemlja Humska – kist i Krist

Dana 23. 11. učenike III.a odjela i njihovu razrednicu u Galeriji Aluminij posebno je dočekao i ugostio iznimni slikar zavidnih kvaliteta Marin Topić.Učenici su imali priliku razgovarati s umjetnikom o njegovom radu i slikama na kojima je vidljivo nadahnuće Hercegovinom i rodnim Mostarom, te se putem slika upoznati sa znamenitim ličnostima ondašnjeg Mostara koji su uživali ispred nekadašnje kavane na Rondou. Uživali su u mirisnoj Cvjetnoj nedjelji, Oblutcima u Neretvi, Čekajući papu Pia II., Šipcima, Mimozama u Neretvi i u još puno vrijednih slika.Pod dojmom više nego realističnih slika, zadovoljnih lica zahvalili su se umjetniku na dočeku i poželjeli mu još puno dobrih motiva u kojima iskazuje sebe i svoj Mostar.